Ievads Informācijas tehnoloģijā (IT)
un drošībā

Kurss veidots kā ievadkurss esošajiem un topošajiem personas datu aizsardzības speciālistiem, lai tie pilnvērtīgāk varētu pildīt savus kā datu aizsardzības speciālista pienākumus. Kurss būs noderīgs jebkuram, kurš vēlas vairāk izprast informācijas tehnoloģiju jēdzienu un to nozīmi - juristiem, projektu vadītājiem, auditoriem, risku analītiķiem un citiem interesentiem.

Tiešsaistes kurss

Ar pārbaudes darbiem, lai nostiprinātu zināšanas!

2022. gada
21.-23.marts


  no 18:00-21:30

Pieteikties līdz 15.03.2022, rakstot uz learning@dataprotection.lv vai tiešsaistē

Kursā tiks apskatīts:

Datora uzbūve 

Apskatīsim galvenās datora sastāvdaļas un to nozīmi datora darbībā (CPU, HDD, RAM, LAN U.t.t).

 Fiziska datu glabāšana nesējos, atjaunošana, drošības aspekti

Apskatīsim datu nesēju veidus, to uzbūvi, datu glabāšanu, drošu dzēšanu un atjaunošanu, nesēju veiktspēju, datu šifrēšanu, RAID, disku dalīšanu partīcijās.

Operētājsistēmas, to uzbūve, drošības aspekti un uzlaušanas scenāriji

Apskatīsim Windows OS, Linux OS uzbūvi un galvenās atšķirības, failu sistēmas tipus un īpatnības, operētājsistēmu procesus.

Datortīkla uzbūve, kiberdrošība un aizsardzība

Apskatīsim datortīkla un globālā tīmekļa uzbūvi, WAN, LAN, ierīces identifikatorus (IP, MAC), datu pārraides protokolus (TCP, UDP), populārākos servisus un saziņas portus, VPN, DNS, DHCP, privātās un publiskās atslēgas.

Mākoņskaitļo-
šana, virtuālā mašīna, konteineri un mākoņskaitļošanas drošības aspekti

Apskatīsim mākoņskaitļošanas un mākoņpakalpojumu ideju, SSO, SaaS, PaaS, IaaS, konteineru tehnoloģijas, populārākos mākoņpakalpojumu servisus, virtuālās mašīnas ideju, hipervizorus un to pielietojumu, klasteru uzbūvi.

Tīmekļa vietnes uzbūve, tīmekļa servisi un drošības tehnoloģijas

Apskatīsim populārākās tīmekļa vietņu satura pārvaldības platformas CMS, mājas lapas uzbūves arhitektūru (tīmekļa serveris, datu bāzes, PHP), HTTP, HTTPS, SSL drošības tehnoloģijas. Datu bāzes tehnoloģijas (MySQL) un SQL valodu, GitHub. Uzvedības izsekošana un analīze tīmekļa vietnēs (Behaviour un Heatmap), Web Hosting ideju.

Ugunsmūris

Apskatīsim ugunsmūra ideju un pielietojumu datora/datortīkla aizsardzībā. LAN, WAN, DMZ, Proxy, HoneyPot, IDS, CDN. 

Populārākie augsta riska servisi un to aizsardzība

Apskatīsim servisus, kurus vissbiežāk lieto datu kompromitēšanā. Drošības ievērošana lietojot RDP un SSH attālinātajā piekļuvē, VPN, FTP, DNS, E-Mail servisi, Windows update, Default ierīču paroles, droša paroļu pārvaldība ar KeePass, Darknet ideja. Paroļu uzlaušanas tehnoloģijas, divu faktoru autentifikācija (2FA). "Phishing" tehnoloģijas.

 Datu ievākšanas un izsekošanas tehnoloģijas

Apskatīsim HTTP cookie, Google analytics un citus analītiskos servisus, uzvedības izsekošana un personas digitālā profila veidošana.

Nodarbību Tēmas

Iepazīsti pasniedzēju

Mārtiņš Bonders

 Jau no pamatskolas laikiem interesējies par datoru tehnoloģijām un to iespējām. 2006. gadā pabeidzis Rīgas Tehniskās Universitātes Informācijas tehnoloģijas institūtu un ieguvis maģistra grādu datorzinātnēs. Pabeidzis doktorantūras studijas un strādā pie doktora darba praktiskā pētījuma izstrādes.

Kopš 2006. gada ir RTU lektors un sniedz studentiem praktisku ieskatu informācijas sistēmu integrācijā un pārvaldībā pielietojot modernākos IT pārvaldības risinājumus. Praktisko pieredzi guvis ieviešot un pārvaldot uzņēmumiem kritiski svarīgus IT risinājums starptautiskos uzņēmumos.

Ikdienas pienākumos kā Chief information officer, pārvalda un plāno IT attīstību, rūpējas par pakalpojumu nepārtrauktu darbību un drošību. Pārzin Linux, Windows operētājsistēmas, virtualizāciju, mākoņskaitļošanu, IT drošības risinājumus un to aspektus.

Dzīves moto: “pastāvēs, kas mainīsies”, jo IT profesijā jāmācās un jāmainās ir 24/365.
Patrick Jones - Course author